Contrast version
russian paralympic committee
Personal area

Regional offices of RPC



Region Name
1 Altai Kray, Barnaul Kobzarenko Petr Ivanovich
2 Arkhangel'sk Region, Arkhangel'sk Kravchenko Tat'yana Nikolayevna
3 Bryansk Region, Bryansk Trusov Sergey Nikolayevich
4 Belgorod Region, Belgorod Fuglaev Sergey Ivanovich
5 Volgograd Region, Volgograd Vasileva Lyubov Ivanovna
6 Vologoda Region, Vologda Martyukov Aleksandr Anatol'yevich
7 Voronezh Region, Voronezh Oganezov Sergey Mikhaylovich
8 Saint-Peterburg Gutnikov Sergey Vladimirovich
9 Moscow Pruglo Vladimir Timofeyevich
10 Sevastopol Mashchenko Yevgeniy Vladislavovich
11 Ivanovo Region, Ivanovo Sharin Nikolay Aleksandrovich
12 Kaluga Region, Kaluga Smolenskiy Ruslan Vladimirovich
13 Kamchatka Region, Petropavlovsk — Kamchatskiy Polekarenko Svetlana Viktorovna
14 Kemerovo Region, Kemerovo Poddubnyy Sergey Anatol'yevich
15 Kirov Region, Kirov Koshkin Andrey Mikhaylovich
16 Kostroma Region, Kostroma Zayfidi Pavel Kirillovich
17 Krasnodar Kray, Krasnodar Ivashchenko Vladimir Vasil'yevich
18 Krasnoyarsk Kray, Krasnoyarsk Bannikova Nadezhda Vasil'yevna
19 Tver Region, Tver Smirnov Valeriy Fedorovich
20 Leningrad Region, Tikhvin Tumakov Aleksey Aleksandrovich
21 Lipetsk Region, Lipetsk Kolesnikov Aleksey Ivanovich
22 Moscow Region Seleznev Lev Nikolayevich
23 Nizhniy Novgorod Region, Nizhniy Novgorod  Nazarenko Yuriy Alekseyevich
24 Novosibirsk Region, Novosibirsk Zakharov Viktor Filippovich
25 Omsk Region, Omsk Eshchenko Sergey Nikolaevich
26 Orenburg Region, Orenburg Mirnyy Viktor Borisovich
27 Orel Region, Orel Koptelov Yuriy Nikolayevich
28 Perm Kray, Perm Ivonin Aleksandr Valentinovich
29 Penza Region, Penza Kotov Nikolay Vasil'yevich
30 Pskov Region, Pskov Kobzarev Aleksandr Ilich
31 Republic of Mari El, Yoshkar-Ola Chumakov Vladimir Mikhaylovich
32 Republic of Adygeya, Maykop Bugranova Tat'yana Anatol'yevna
33 Republic of Bashkortostan, Ufa  Yemel'yanov Yevgeniy Ivanovich
34 Republic of Dagestan, Makhachkala Kazakova Madina Muratovna
35 Republic of Kabardino-Balkariya, Nal'chik  Kardanov Khasan Nausbiyevich
36 Republic of Kalmykiya, Elista Bardyshev Vladimir Georgiyevich
37 Republic of Komi, Syktyvkar Ovcharov Gennadiy Leonidovich
38 Republic of Krym, Saki Romanov Vitaliy Yur'yevich
39 Republic of Mordoviya, Saransk Atmakin Gennadiy Vasil'yevich
40 Republic of Sakha (Yakutiya), Yakutsk Degtyarev Nikolay Nikolayevich
41 Republic of Chuvashiya, Cheboksary Yakovlev Vladimir Nikolayevich
42 Republic of Udmurtiya, Izhevsk Pogodin Oleg Yurevich
43 Rostovskiy Oblast, Rostov-on-Don Turkin Aleksey Anatol'yevich
44 Ryazan Region, Ryazan Kashcheyeva Marina Vladimirovna
45        Saratov Region, Saratov Borisovskaya Svetlana Alekseyevna
46 Stavropol Kray, Stavropol Bondarenko Elena Veniaminovna
47 Sverdlovsk Region, Yekaterinburg Ryabukhin Aleksandr Aleksandrovich
48 Tula Region, Tula Beloshenko Artur Valer'yevich
49 Ul'yanovsk Region, Ul'yanovsk Zyabko Evgeniy Aleksandrovich
50 Khanty — Mansiysk Autonomous Disctrict, Khanty-Mansiysk Vorobev Aleksey Aleksandrovich
51 Chelyabinsk Region, Chelyabinsk Khalabov Anatoliy Ormasovich
52 Republic of Chechenya, Groznyy Arsmerzayev Abdel'naser Vakhayevich
53 Yamalo-Nenetskiy Autonomous Discrict  Kholokholova Lyudmila Petrovna
 
+7 (499) 922 11 90
101000, Moscow, Turgenevskaya sq., 2